Home ads1

২৭ জানুৱাৰীত অসমত ব্যক্তিগত পৰিবহন কৰ্মীসকলে কোৱা ২৪ ঘণ্টীয়া চকা বন্ধৰ আহবান জনাইছে। ২৭ জানুৱাৰীত সমগ্ৰ ৰাজ্যত ২৪ ঘণ্টা দীঘলীয়া বন্ধৰ সৈতে আৰম্ভ হোৱা আগন্তুক সপ্তাহত মুঠ ১১ টা ব্যক্তিগত পৰিবহণ কৰ্মী সংগঠনে কেইবাদিন ধাৰাবাহিক চকা বন্ধৰ বাবে আহবান জনাইছে।



ইণ্ডিয়া ৰোড পৰিবহণ কৰ্মী সন্থাৰ ৰাজ্যিক সম্পাদক দিজেন শৰ্মাই কয়, "আমি কেৱল কাইলৈৰ বন্ধ ৰখাৰ আহবান জনাইছো। আমি কালি শ্ৰমিক আৰু পৰিবহন আয়ুক্ত আৰু অন্যান্য বিষয়াসকলৰ সৈতে কথা পাতিছো আৰু তেওঁলোকে আমাক আশ্বাস দিছে যে পৰিবহন কৰ্মীসকলৰ বাবে প্ৰস্তাৱিত কল্যাণ আঁচনি ৰখা হৈছে 

আন সকলো সংগঠনৰ নেতাসকলে আঁচনিটোৰ বিকাশ পৰীক্ষা কৰিবলৈ কাইলৈ আবেলি ১ বজাত কৰ্তৃপক্ষৰ সৈতে পুনৰ সাক্ষাৎ কৰিব। যদি আমি নিম্নলিখিত বন্ধতকৈ সন্তুষ্ট হওঁ তেন্তে বন্ধো বন্ধ কৰা হ'ব, অন্যথা আমি আমাৰ প্ৰতিবাদ অব্যাহত ৰাখিম," তেওঁ লগতে কয়।

আগতে জাৰি কৰা এক বিবৃতিত সংগঠনসমূহে কৈছিল যে ৰাজ্যখন মসৃণভাৱে চলিবলৈ নিৰন্তৰ কাম কৰা স্বত্বেও চৰকাৰে শ্ৰমিকসকলৰ প্ৰয়োজনীয়তা বিবেচনা কৰিবলৈ ব্যৰ্থ হৈছে। লগতে, তেওঁলোকক কোনো স্থায়ী আঁচনি প্ৰদান কৰা হোৱা নাই বা কৰ্তৃপক্ষই ৭ মাহৰ লকডাউনৰ সময়ত হোৱা লোকচানৰ পৰা কোনো সকাহ প্ৰদান কৰা নাছিল। তেওঁলোকে নিয়মীয়াকৈ কৰ্তৃপক্ষৰ দ্বাৰা ৰূপায়ণ কৰি থকা নতুন নিয়মৰ বিৰুদ্ধেও প্ৰতিবাদ কৰি আছে।

Post a Comment

Previous Post Next Post