Home ads1

নকিয়া পিউৰবুক X14 ৰ ভাৰতত কেইদিনমান আগত টিজাৰৰ মুকলি কৰা হৈছিল। শেহতীয়া নকিয়া-ব্ৰেণ্ড লেপটপটো এনেদৰে ডিজাইন কৰা হৈছে যিটোত কাম কৰাৰ ক্ষেত্রত আৰু অধ্যয়নৰ বাবে অধিক উপযোগী হব। উপযোগী হোৱাৰ মূখ্য কাৰণ উন্নত মানৰ বস্তু ব্যৱহাৰ কৰি তৈয়াৰ কৰা যি আটাইতকৈ গুৰুত্বপূৰ্ণ  বিষয় হ'ব লাগে। নকিয়াৰ লেপটপে সেইবোৰ বস্তুবোৰ ডলবি ভিজনৰ সৈতে 1080 p স্ক্ৰীণ, এক দীঘল বেটাৰি জীৱন, আৰু মাত্ৰ 1.1 কিলোগ্ৰামওজন।

নকিয়া পিউৰবুক X14 লেপটপটো ভাৰতত 59,990 টকা মূল্যত বিক্রী কৰা হব বুলি জনা যায়, যি ইয়াক উচ্চ মধ্য-পৰিসৰৰ অন্তৰ্ভুক্ত কৰে। নকিয়া পিউৰবুক X14-ত 14 ইঞ্চি 1080p স্ক্ৰীণ আছে যাৰ চাৰিওফালে পাতল বেজেল আছে। স্ক্ৰীণৰ পৰা শৰীৰৰ অনুপাত 86 শতাংশ আৰু লেপটপে উজ্জ্বলতাৰ 250 ইউনিট সমৰ্থন কৰে।ইয়াত আপুনি নেটফ্ল'কৰ কেইবাটাও ডলবি ভিজন শ্ব' আৰু চিনেমা ছাব পাৰিব। যদি আপুনি গেমাৰ, আপুনি এই প্ৰদৰ্শনত বাছনি কৰা খেলত এক বিপৰ্যয়ৰ গতিশীল পৰিসৰ দেখি সন্তুষ্ট হ'ব।

প্ৰচেছৰ: ইণ্টেল কোৰ i5 প্ৰচেছৰৰ সৈতে অহা এই পৰিসৰত লেপটপৰ বাবে যথেষ্ট উন্নত মানদণ্ডৰ। নকিয়া পিউৰবুক X14 পৃথক নহয়। ইয়াত এক চতুৰ্থ-কোৰ 10ম প্ৰজন্মৰ ইণ্টেল কোৰ i5 প্ৰচেছৰ থাকে যাৰ আধাৰ সঘনতা 1.6GHz থাকে কিন্তু যেতিয়া টাৰ্বো বষ্ট মোড অন থাকে, সঘনতা 4.2GHz ৰ দৰে উচ্চ হয়। ই মূলতঃ এই লেপটপটো সৰ্বাধিক গতি, আপুনি গধুৰ খেল খেলি থাকোঁতে বা এডোব প্ৰিমিয়াৰ প্ৰো ৰ দৰে সম্পদ-তীব্ৰ এপ্প ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰিব। 1.1GHz গতিৰ সৈতে এটা ইণ্টেল ইউএইচডি 620 গ্ৰাফিক্স প্ৰচেছৰ আছে। যিহেতু ই এক সমন্বিত জিপিইউ, আপুনি বাছনি কৰা খেলত লেপটপটোৱে হেঙুৰা গ্ৰাফিক সমৰ্থন কৰিব বুলি আশা কৰিব নালাগে।

ছফ্টৱেৰ আৰু ধ্বনি: আপুনি নকিয়া পিউৰবুক X14-ত প্ৰকৃত উইণ্ডোচ 10 হোম প্লাছৰ আনন্দ উপভোগ কৰিব পাৰিব। নকিয়া পিউৰবুক X14-ত ষ্টেৰিঅ' স্পীকাৰ আছে যিবোৰ ডলবি এটমোছৰ দ্বাৰা টিউন কৰা হয়। ইয়াৰ অৰ্থ হৈছে কিছুমান চিনেমা আৰু অডিঅ' উন্নত মানৰ  ছাউন্ড শুনিব পাৰিব। বেছিভাগ শ্বো এতিয়া ডলবি এটমোছত ৰেকৰ্ড কৰা হৈছে আৰু নকিয়াৰ এই নতুন লেপটপটোৱে সেইবোৰ অতি ভালদৰে খেলিব পাৰিব।

RAM আৰু সংৰক্ষণ: নকিয়া পিউৰবুক X14 8GB DDR4 RAM ৰ সৈতে আহে, যি অধিক উন্নত মানদণ্ডৰ। লেপটপত 512GB এছএছডি ষ্টোৰেজ আছে। নকিয়াই কোনো কথা কোৱা নাই যে এই লেপটপে এছডি কাৰ্ড ৰিডাৰ সমৰ্থন কৰে নে নাই, যিটো আপুনি পোৰ্টেবল ড্ৰাইভ ব্যৱহাৰ কৰাৰ উপৰিও অধিক সঞ্চয় যোগ কৰিবলৈ ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰে। আনুষঙ্গিক আৰু স্মাৰ্টফোনৰ সৈতে তাঁৰযুক্ত সংযোগৰ বাবে দুটা ইউএছবি 3.1 পোৰ্ট, এটা ইউএছবি 2.0 পোৰ্ট, আৰু এটা ইউএছবি-চি পোৰ্ট আছে।

বেটাৰি: নকিয়া পিউৰবুক X14 হৈছে এক দ্বৈত-কোষবেটাৰীৰ দ্বাৰা শক্তিপ্ৰাপ্ত যাক 8 ঘণ্টীয়া বেটাৰি জীৱন প্ৰদান কৰিবলৈ ৰেটিং কৰা হয়। বেটাৰিটো বাণ্ডল কৰা চাৰ্জাৰৰ পৰা 65W চাৰ্জিং ছাপোর্ট কৰিব বুলি নকিয়াৰ ফালৰ পৰা জনায়।

Post a Comment

Previous Post Next Post