Home ads1

পুনি আইফোন প্ৰাপ্ত কৰিব বিচাৰে নেকি?  এতিয়া আপুনি গেট পৰিশোধ নকৰাকৈ আইফোনটো প্ৰাপ্ত কৰিব পাৰে। কিন্তু হয়, চৰ্তটো এটাই আপুনি নিৰাপত্তাৰক্ষী হ'ব লাগিব!  আপুনি আইফোনটো সুৰক্ষাত ক'ত আছে জানিব লাগিব।



জুলাইত, এপলে ঘোষণা কৰে যে ই ফোনটোৰ বাবে পৰিশোধ কৰিব। চৰ্তাৱলীই সূচিত কৰে যে ফোনটো সাধাৰণ গ্ৰাহকৰ বাবে নহয়। ফোনটোৰ গালভানো নাম হৈছে চুটি কৈ সুৰক্ষা গৱেষণা ডিভাইচ বা এছ.ডি.ডি.। এই এককবোৰৰ অতুলনীয় কোড এক্সিকিউষণ আৰু পৃথক নিয়ন্ত্ৰণ নীতি আছে। আইফোন সংস্কৰণৰ iOS তকৈ অধিক শক্তি আছে। এনে ডিভাইচৰ বাবে আন এটা জ্ঞাত নাম হৈছে জেলব্ৰেক একক। ব্যৱহাৰকৰ্তাক ক্ষতিকাৰক ছফ্টৱেৰ ইনষ্টল কৰিব আৰু তেওঁলোকৰ সুৰক্ষা সুবিধাবোৰ পৰীক্ষা কৰিব দিয়ে। 

এপলে নিৰাপত্তাৰ বাবে আৱণ্টিত ধন ৰাখিব বিচৰা নাছিল যদিও ই এক বছৰ আছিল। বছৰৰ মাজভাগত, বিশ্বৰ অগ্ৰণী ফোন নিৰ্মাতাই এনে প্ৰকল্পঘোষণা কৰে। তেওঁলোকে সেইটো কৰা আৰম্ভ কৰিব। সূত্ৰই কৈছিল যে তেওঁলোকে কমেও এক বছৰৰ বাবে সুৰক্ষাৰ বিষয়ত কাম কৰিব। হেকাৰ বন্ধুত্বপূৰ্ণ, ফোন গৱেষকসকলৰ সৈতে ভঙাৰ দ্বাৰা, এপলে নিশ্চিত কৰিব বিচাৰে যে সুৰক্ষাৰ ফাঁকবোৰৰ মাজেৰে হেকাৰসকলে সহজে প্ৰৱেশ কৰিব পাৰে। সকলোৰে আগত এয়া দেখুৱাব পৰা গৱেষকক এপ'ল বণ্টী প্ৰ'গ্ৰামৰ অধীনত পুৰস্কৃত কৰা হ'ব।

গৱেষকজন ১১ কোটি টকাপৰ্যন্ত হ'ব পাৰে। অৱশ্যে, পুৰষ্কাৰ মূল্য নিৰ্ভৰ কৰে কিমানটা ডিঙি সুৰক্ষাৰ কাৰণত ধৰি ৰাখিব পাৰি। এপলে ভাৰতৰ চিন্তা জৈনক এক ডাঙৰ পুৰস্কাৰ প্ৰদান কৰিছিল।

Post a Comment

Previous Post Next Post